Zajęcia sportowe w szkole

Zajęcia sportowe w szkole
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zajęcia sportowe w szkole

Ciągle mówi się o tym, że dzieci i młodzież siedzą tylko przed komputerami lub ewentualnie się uczą, za to w ogóle nie uprawiają sportu. Nauczyciele narzekają, że nawet na zajęciach sportowych w szkole nie chcą ćwiczyć i przynoszą zwolnienia, wagarują lub też szukają przeróżnych wymówek. Dlaczego tak jest?
Niestety, ale wychowanie fizyczne w szkole nie jest takie, jakie być powinno. Przede wszystkim podstawowym błędem jest to, że uczeń, który nie jest uzdolniony sportowo, ale uczestniczy w zajęciach, często nie ma szansy na otrzymanie oceny bardzo dobrej, co obniża mu średnią. Poza tym dziewczęta często nie są zadowolone z faktu, że takie zajęcia mają wspólnie z chłopakami, którzy potem śmieją się z nich i oceniają zarówno wygląd, jak i sportowe możliwości. Kolejnym błędem jest to, że uczeń, który boi się wykonania np. przewrotu w tył, jest do niego zmuszany pod groźbą obniżenia oceny. Uczniowie nie są także zadowoleni z faktu, że wychowanie fizyczne odbywa się między zajęciami, a wtedy oni muszą zmęczeni i spoceni iść na kolejne lekcje. Często narzekają także, że nauczyciele każą im biegać, gdy pada deszcz lub jest mróz.
Z pewnością wychowanie fizyczne w szkołach musi zostać zreformowane. Jest szansa, że wtedy o wiele więcej uczniów by w nim uczestniczyło.

Podobne wpisy:

About the author