Wybierz sport dla całej rodziny

Wybierz sport dla całej rodziny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wybierz sport dla całej rodziny

Wspólna aktywność fizyczna w rodzinnym gronie pozwala wyrobić w dzieciach zdrowe nawyki, jest okazją do spędzenia czasu razem i alternatywą dla wyjścia na pizzę czy do kina z colą i popcornem. Często trudno nam też znaleźć czas zarówno na regularną aktywność fizyczną, jak i spędzenie co najmniej godziny z bliskimi. Warto więc spróbować te sprawy połączyć i znaleźć sport, który możemy uprawiać wspólnie z całą rodziną.
W lecie doskonale sprawdzą się wycieczki rowerowe czy też rolki, które zimą możemy zastąpić jazdą na lodowisku. Warto spróbować również biegania czy też nordic walking. Ta forma aktywności, chociaż wydaje się spokojnym spacerem, tak naprawdę aktywuje praktycznie wszystkie mięśnie, używane podczas aktywności fizycznej i utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Możemy też połączyć kijki z ciekawymi wycieczkami po okolicy.
Warto również wykorzystywać wakacje i weekendy na sporty na świeżym powietrzu – nie tylko pływanie w lecie, ale także badminton, tenis, siatkówkę, koszykówkę, czy nawet podwórkową odmianę piłki nożnej, w której możemy stworzyć kilkuosobowe drużyny z członków rodziny i sąsiadów, albo też wybrać typowo rekreacyjne zabawy – frisbee, przeciąganie liny, itp. Gdy pogoda nie sprzyja, do dyspozycji mamy hale sportowe, ściany wspinaczkowe, parki linowe i wiele innych.

Podobne wpisy:

About the author