Wspinaczka- jak zacząć i jakie są korzyści?

Wspinaczka- jak zacząć i jakie są korzyści?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wspinaczka- jak zacząć i jakie są korzyści?

Ostatnio coraz modniejszym sportem staje się wspinaczka.- więcej się o niej mówi, więcej też słychać w mediach o wybitnych sportowcach odnoszących sukcesy w tej dziedzinie. Jednak przeciętny człowiek chcąc dowiedzieć się jak zacząć niewiele znajduje informacji. A zatem- jak zacząć się wspinać?

Pierwszym krokiem jest znalezienie najbliższej ścianki wspinaczkowej. Następnie udajemy się tam i pytamy instruktora, jak w danym miejscu wyglądają pierwsze zajęcia- czy istnieje grupa czy też konieczne jet wzięcie prywatnych lekcji? Należy tu podkreślić, że warto się zastanowić- niektórzy bowiem wolą uczyć się sam na sam z instruktorem, inni zaś preferują zajęcia w grupie.

Warto także dodać, że w międzyczasie powinniśmy się wybrać do lekarza, aby ten ocenił czy nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania przez nas tej dyscypliny oraz czy nie ma żadnych ograniczeń.

Jeśli wszystko jest w porządku możemy zacząć uczęszczać na zajęcia. Na sam początek wystarczą trampki albo buty korki z obciętymi korkami i luźny strój. Później warto kupić sobie buty do wspinaczki oraz woreczek z magnezją.

Dobrze jest jeszcze wiedzieć, że na początku robimy kurs wspinaczki ściankowej, potem skałkowej niepełny bądź pełny, a dopiero później możemy zacząć myśleć o wybraniu się w wysokie góry.

A zatem- nie czekaj tylko sięgnij po swoją dawkę adrenaliny!

Podobne wpisy:

About the author