Uroda płci pięknej

Uroda płci pięknej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Tak jest postrzegana położona na Morzu Śródziemnym pomiędzy Afryką a Sycylią Malta. Wyspa jest tak piękna, że ci, co ją odwiedzają nie mogą wręcz od niej oderwać oczu. Niestety polskie biura podróży nie dysponują licznymi ofertami wycieczek w tamtym kierunku, stąd też masowa polska turystyka jest tam prawie nieobecna. Mimo, że plaże Malty są skaliste ma ona wiele innych zalet, dzięki którym jest hitem, jeśli chodzi o wakacyjny kierunek wśród tych bardziej wymagających podróżników.

Malta dokładnie przez cały rok nadaje się na urlop dla poszukiwaczy odpoczynku ze smakiem, w komforcie i przepięknych okolicach. Dodatkowym atutem wyspy jest klimat. Latem temperatura niezwykle rzadko wynosi tu mniej niż 25 stopni Celsjusza, zaś zimą nie spada poniżej 14. Jeśli pada na Malcie to krótko i rzadko, łagodne też są tutejsze wiatry. Maltański klimat podobnież pomaga wrócić do zdrowia każdemu, kto przeszedł ciężką chorobę.

Oblewające Maltę śródziemnomorskie wody należą do najczystszych i najbardziej przejrzystych. Miłośnikom nurkowania i amatorom zanurzeń z akwalungem maltańskie dno morskie dostarcza niezwykłych rozrywek. Odnajdą w nich fascynujące jaskinie, różnorodne rafy koralowe i podwodne urwiska. To również znakomite miejsce dla windsurfingowców, którzy na miejscu mogą wypożyczyć sprzęt do jego uprawiania.

Najwygodniejszym transportem na Maltę i najczęściej wybieranym jest samolot. Nie ma niestety w tamtym kierunku z Polski bezpośrednich rejsów. Chcąc upolować sobie tanie loty na Maltę i znaleźć jak najkorzystniejsze z nią połączenie, powinniśmy śledzić oferty m.in. przewoźników Alitalii, LOT-u, Austrian, Lufthansy, KLM-u, SWISS-u i Air Malta. Bojącym się latać samolotami pozostaje do pokonania długa droga lądowa na Sycylię, a dalej dopłynąć można promem. Po wyspie najłatwiej jest się poruszać samochodem, które bez problemu na Malcie można wypożyczyć. Znakomicie funkcjonuje też tutejsza komunikacja łącząca najważniejsze miejsca Malty.

Jednym z nich jest maleńka, bo zajmująca powierzchnię mniejszą niż jeden kilometr kwadratowy, przepiękna stolica Valletta. Mimo swych niewielkich rozmiarów jest ona jednym wielki muzeum pod gołym niebem, któremu wiele miejsca poświęciła strona UNESCO odnośnie Światowego Dziedzictwa. Każdy z tutejszych domów ma swoją unikatową historię. W maltańskiej stolicy pełno jest zabytków i zasługujących na szczególną uwagę ciekawych zaułków. Pałac Wielkich Mistrzów z XVI w., na którego ścianach dzieje Kawalerów Maltańskich przedstawiają frezy, jest jedną z najważniejszych budowli Valletty. Niesamowita jest też Katedra Św. Jana, a szczególnie jej wnętrze z obrazem Caravaggio – Ścięcie Św. Jana.

Obecne jest także na Malcie życie nocne, które toczy się na tanecznych plażach i w dyskotekach na europejskim poziomie. Rozrywką dla turystów są też wszelkie religijne fiesty w czasie, których oprócz medytacji spróbować można tradycyjnych przysmaków i obejrzeć wieńczące każdy dzień fiesty pokazy sztucznych ogni.

Podobne wpisy:

About the author