Upadek Fortuny

Upadek Fortuny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Upadek Fortuny

Do dzisiaj wspominamy Wojciecha Fortunę jako pierwszego skoczka, któremu udało się zostać mistrzem olimpijskim. Później sukces ten powtórzył dopiero Kamil Stoch. Niestety był to pierwszy i ostatni poważniejszy sukces Fortuny, wkrótce bowiem przyszło mu walczyć z zupełnie czymś innym.
Wiele osób ciągle mówi, że to był tylko przypadek, jeden skok. Fortuna bowiem rzeczywiście nie był jednym z czołowych skoczków przed Igrzyskami Olimpijskimi w Sapporo. Warto jednak wspomnieć, że na treningach olimpijskich spisywał się już bardzo dobrze i niektórzy sugerowali, że może powalczyć o medal. W pierwszym konkursie Polak zajął szóste miejsce, tracąc do trzeciego tylko kilka punktów. Już ten wynik był bardzo dobrym. Natomiast podczas pierwszej serii drugiego konkursu skoczył aż 111 metrów! Niestety, jego drugi skok okazał się o wiele słabszy, co wiele osób traktuje jako argument potwierdzający, że te 111 metrów to był przypadek. Może jednak Polak był po prostu zestresowany i dlatego zepsuł drugi skok? Najważniejsze jednak jest to, że wygrał.
Niestety, później zaczęły się problemy z alkoholem, a nawet prawem. Fortuna zmagał się z samym sobą i własnymi słabościami przez wiele lat. W końcu udało mu się jednak wyjść na prostą. Dziś odwiedza w ośrodkach osoby uzależnione, opowiada swoją historię, a także udziela się charytatywnie.

Podobne wpisy:

About the author