Tour de Pologne

Tour de Pologne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

sport (20)Tour de Pologne to jedna z naszych najlepszych krajowych marek. Największe kluby i rywalizacja na najwyższym poziomie. Najlepsi sportowcy i rodacy wcale nie ustępujący w walce o czołowe lokaty na mecie każdego z etapów i całego wyścigu.
Kolarstwo szosowe to niezwykle medialna dyscyplina, spontaniczne ataki i ucieczki, rywalizacja o koszulkę lidera klasyfikacji generalnej oraz najlepszego górala. To w niedawnym czasie sport pełen kontrowersji i wielkich rozczarowań związanych z nadużywaniem środków dopingowych ale przecież tak lubiany i piękny w swojej prostocie.
Ilość i trudność poszczególnych etapów corocznie jest inna. Dystanse i sama trasa różna. Wyścig przez cały kraj pozwala na wielką różnorodność w wyborze tras i ich przygotowaniu do rywalizacji.
Tour de Pologne to także wyścigi kobiece, które przecież w swojej walce mogły zdobyć najlepszą nagrodę z pośród proponowanych w tym sporcie przez wszystkie inne kraje. Zwyciężczyni polskiej edycji kolarstwa na najwyższym poziomie wygrała samochód osobowy. Wyścigi w Polsce to wielki prestiż i szansa dla młodych i zdolnych sportowców.

Podobne wpisy:

About the author