Taniec a sport

Taniec a sport
1 vote, 5.00 avg. rating (86% score)

Taniec a sport

Pierwszą myślą, jaką mamy na temat tańca na pewno nie jest to, że należy on do sportu. A jednak tak jest. Czy warto zająć się tańcem?

Oczywiście! Przede wszystkim, jak każdy sport, także taniec poprawia ogólną wydolność organizmu, wpływając przy tym pozytywnie na funkcjonowanie układu krążeniowego i oddechowego. Oprócz tego redukujemy w znaczący sposób ryzyko zapadnięcia na poważne choroby. Co więcej kształtujemy także piękną postawę i sylwetkę, co widoczne jest nie tylko w tańcu, lecz również, a może przede wszystkim, w życiu codziennym, kiedy to poruszamy się wyprostowani, z większą gracją.

Co więcej tańcząc zyskujemy wiele nowych znajomych, którzy także zafascynowani są tym sportem. Ponadto w tańcu kobiety odkrywają swoją kobiecość, na nowo do niej docierają, a mężczyźni- do swojej męskości.

A zatem bez wątpienia warto tańczyć! Co więcej- dzisiaj istniej tak wiele różnych rodzajów tańca, że każdy znajdzie na pewno ten jeden dla siebie. Wybór jest nieskończenie ogromny- od radosnej, energicznej zumby, przez oryginalny hip- hop aż do poważnego tańca klasycznego. Dlatego nie zwlekaj i jeśli czujesz, że chcesz spróbować swoich sił w tańcu, wybierz odpowiednią dla siebie szkołę tańca i idź na zajęcia!

Podobne wpisy:

About the author