Sport to zdrowie?

Sport to zdrowie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sport to zdrowie?

Nie od dziś mówi się, że sport to zdrowie. Z drugiej jednak strony często słyszy się o dokuczliwych kontuzjach sportowców. Poza tym, gdy sami próbujemy uprawiać jakiś sport, zamiast korzyści odczuwamy bóle i doznajemy urazów. Czy zatem sport to aby na pewno zdrowie?
Oczywiście, że tak, ale pod pewnymi warunkami. Na pewno sport ekstremalny lub zawodowy wiąże się z kontuzjami i uszczerbkiem na zdrowiu. Niektóre dyscypliny to wręcz ogromne ryzyko! Sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej, gdy traktujemy sport jako sposób na dobrą formę i zdrowie. Należy jednak odpowiednio dobrać trening. Na pewno osoba, która rozpoczyna swoją przygodę z chociażby bieganiem, nie powinna od razu biegać dziesięć kilometrów. Warto także zadbać o odpowiednie obuwie, dietę i nawodnienie organizmu. Nie wolno także biegać po betonie. Podobne zasady obowiązują w każdej dyscyplinie. Należy także mieć na uwadze nasze schorzenia. Osoba, która ma krzywy kręgosłup, powinna zająć się gimnastyką korekcyjną, a nie sportami obciążającymi kręgosłup.
Sport to zdrowie, jeśli jesteśmy odpowiedzialni, zachowujemy umiar i mierzymy siły na zamiary. Nie mamy niczego nikomu udowadniać, tylko sobie pomóc. Cieszmy się sportem i wystrzegajmy kontuzji!

Podobne wpisy:

About the author