Sport a dolegliwości

Sport a dolegliwości
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sport a dolegliwości

Mówi się powszechnie, że sport to samo zdrowie. Regularnie uprawiany poprawia wydolność organizmu, umożliwia zdobycie ładnej, smukłej sylwetki, pomaga utrzymać właściwą wagę. Ponadto generalnie rzecz ujmując wpływa na dobrostan całego organizmu- redukuje ryzyko zajść sercowo- naczyniowych, poprawia działanie układu kostno- stawowego oraz odpornościowego.

Ale czy zawsze tak jest? Nie do końca. Nie każdy z nas bowiem posiada idealne zdrowie- większość ma czasami jakąś chorobę. Wtedy niektóre dyscypliny sportowe mogą być przeciwwskazane. Nie znaczy to oczywiście, że nasze codzienne dolegliwości mają spowodować, że nie będziemy uprawiać sportu. Zazwyczaj bowiem przy danym problemie przeciwwskazane jest uprawianie kilku dyscyplin, zaś inne są wręcz wskazane, ponieważ pomagają akurat poradzić sobie z tym problemem. Jak rozpoznać, które dyscypliny są dla nas?

W tym celu należy jednak udać się do lekarza, który dokładnie oceni, jakie sporty możemy wykonywać, a jakich nie powinniśmy. Oceni on sprawność naszego organizmu, zbada stan naszego zdrowia i powie, co będzie najbardziej wskazane i jak często mamy ów sport uprawiać. Należy zastosować się do zaleceń lekarza- wtedy dzięki uprawianiu sportu zyskamy zdrowie na długie lata!

Podobne wpisy:

About the author