Obozy konne

Obozy konne
1 vote, 2.00 avg. rating (56% score)

Obozy konne (3)Hipoterapia jest formą rehabilitacji. Wykorzystuje się w tym celu konie. Oddziałuje ona zarówno ruchowo, jak również sensorycznie i psychicznie. Najczęściej stosuje się ją u dzieci, ale czasami ma zastosowanie również u młodzieży i dorosłych.
Bardzo często konie pomagają w terapiach osób, które borykają z niepełnosprawnością na tle ruchowym, czy umysłowym. Warto wspomnieć, że już w czasach starożytnych znano dobroczynne skutki zdrowotne obcowania z końmi. We współczesnej medycynie hipoterapia pojawiła się jednak dopiero w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku.
Organizowane są specjalne obozy konne, na których osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z hipoterapii. Hipoterapia pomaga między innymi w korygowaniu postawy ciała, czy regulacji napięcia mięśniowego. Kontakt z koniem ma również działanie motywacyjne i pomaga rozwijać pozytywne kontakty społeczne oraz empatię. Jednym z najbardziej doniosłych skutków hipoterapii jest ponadto zwiększenie poczucia własnej wartości oraz likwidacja zaburzeń emocjonalnych.

Podobne wpisy:

About the author