O czym należy pamiętać podczas uprawiania sportu?

O czym należy pamiętać podczas uprawiania sportu?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

O czym należy pamiętać podczas uprawiania sportu?

Uprawianie sportu staje się dzisiaj coraz bardziej modne. Uprawiając regularnie sport poprawiamy ogólną wydolność organizmu, sprawność układu krążeniowo- oddechowego, redukujemy ryzyko zapadnięcia na wiele chorób oraz dodatkowo poprawiamy swój wygląd oraz swoje samopoczucie. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na jakąś dyscyplinę sportową, po czym rozpoczyna treningi. Niestety wiele osób zapomina o pewnych ważnych sprawach, w skutek czego pojawiają się u nich kontuzje albo wręcz przeciwstawne do zamierzonych efekty. Jakie to są sprawy?

Przede wszystkim rozgrzewka. Bagatelizujemy nieraz jej znaczenie doprowadzając tym samym do wielu nieprzyjemnych wypadków. Tymczasem w każdej dyscyplinie sportu warunkiem koniecznym do zachowania bezpieczeństwa jest odpowiednia rozgrzewka tj. składająca się z dobrze dobranego zestawu ćwiczeń, wykonywanych prawidłowo i trwających odpowiednio długo.

Następnie warto podkreślić, że treningi muszą być dobrze rozplanowane. Początkowo stopniowo wydłużamy czas i częstotliwość ćwiczeń- nie zaczynamy nigdy od maksymalnej ilości.

Ponadto podczas uprawiania sportu należy się odpowiednio odżywiać. Trzeba pamiętać, że ciało potrzebuje wówczas nieco więcej kalorii, lecz nie w postaci słodyczy czy tłuszczu tylko wartościowych elementów.

Za tym idzie również potrzeba snu. Regularne uprawianie sportu nie da zbyt dużych efektów jeśli równie regularnie nie będziemy się wysypiać.

Podobne wpisy:

About the author