O czym należy pamiętać podczas trenowania wspinaczki?

O czym należy pamiętać podczas trenowania wspinaczki?
1 vote, 4.00 avg. rating (76% score)

O czym należy pamiętać podczas trenowania wspinaczki?

Coraz więcej osób decyduje się dzisiaj spróbować swoich sił we wspinaczce. Jest to bardzo dobra decyzja, ponieważ wspinaczka nie tylko rozwija ogólną sprawność organizmu i jego wydolność, lecz również za jej pomocą zdobywamy pewne ważne dzisiaj umiejętności psychiczne. Przede wszystkim zatem stajemy się bardzie zdecydowani, pewni siebie oraz własnej wartości. Ponadto zyskujemy umiejętność opanowania emocji w trudnych momentach – to przydaje się nie tylko wtedy, kiedy wisimy nad przepaścią, lecz również w codziennym życiu, kiedy to stajemy przed nagłą a trudną sytuacją w pracy.

Rozpoczynając swoją przygodę ze wspinaczką należy jednak pamiętać o kilku rzeczach. Na początek- należy udać się do lekarza i zbadać, czy nie ma jakiś przeciwwskazań do uprawiania tego sportu. Ponadto warto pamiętać o każdorazowej rozgrzewce przed ćwiczeniami. Co więcej treningom wspinaczki powinno towarzyszyć również rozciąganie. Warto także wspomnieć, że jeśli poczujemy nagły ból należy natychmiast zaprzestać ćwiczeń. Nie można także bardzo się przemęczać- wiele osób bowiem na początku ma wiele entuzjazmu i najchętniej chodziłoby na ściankę codziennie. Tymczasem organizmowi należy rozsądnie dawkować wysiłek.

Na koniec należy jeszcze podkreślić, że, tak jak w każdym sporcie, tak i tutaj warunkiem koniecznym zachowania bezpieczeństwa jest słuchanie poleceń instruktora.

Podobne wpisy:

About the author