Niezniszczalny Noriaki

0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sportowcy z reguły kończą swoje kariery przed czterdziestką. Mało kto jest w stanie przez długie lata utrzymywać świetną formę, wagę i cieszyć się dobrym zdrowiem. Za prawdziwy fenomen uchodzi Noriaki Kasai, który już od wielu lat nieprzerwanie startuje w konkursach Pucharu Świata. Wydawało się jednak, że skoczek swoje najlepsze lata ma już za sobą, jednak i tak podziwiano go za to, że w każdym sezonie nie prezentuje się poniżej przeciętnej. Często mówił, że szczyt swojej formy szykuje na Sochi, ale komentowano to głównie uśmiechami i opowiadano jako anegdotkę. Okazało się jednak, że miał rację.
Sezon 2013/2014 przyniósł nagłą zwyżkę formy Japończyka. Kasai zajął trzecie miejsce w Titisee-Neustadt, a potem wygrał w Tauplitz. Był najstarszym zwycięzcą konkursu Pucharu Świata, miał wówczas prawie 42 lata. Zaczęto traktować go jako jednego z kandydatów do medali na Igrzyskach Olimpijskich.
Kasai nie zawiódł swoich kibiców. Co prawda minimalnie przegrał złoto z Kamilem Stochem, ale zdobył srebrny medal i cieszył się z niego jak żaden inny wicemistrz olimpijski! Nie był to zresztą koniec jego sukcesów. Dwa dni później wraz z kolegami stanęli na podium w konkursie drużynowym. Później zaś często był w trójce konkursów Pucharu Świata. Genialny Japończyk zapowiada, że to jeszcze nie koniec i szykuje się na kolejne Igrzyska Olimpijskie.