Nauka przetrwania

Nauka przetrwania
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Nauka przetrwania

Myśląc o sporcie przed oczyma stają nam bardzo konwencjonalne obrazy takie jak: gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożna, bieganie czy też tenis. Tymczasem sport nie ogranicza się do takich powszechnie znanych dyscyplin- sport to może być nieraz coś znacznie więcej.
Idealnym tego przykładem może być nauka przetrwania, czyli survival. W pierwszej myśli nie postrzegamy survivalu jako formy sportu, lecz po namyśle dochodzimy do wniosku, że może tak być. Na czym polega survival?

Survival jest to nauka przetrwania w trudnych warunkach. A zatem obejmuje bieganie, czołganie się, wspinanie na drzewa, pływanie oraz cały szereg umiejętności takich jak rozpalanie ognia, wyszukiwanie pitnej wody itp. Słowem survival obejmuję naukę wszystkiego, co pomoże przeżyć w niesprzyjających warunkach.

Warto zwrócić jednak uwagę, że uprawiając go szybko stajemy się sprawni i silniejsi- tak jak w sporcie. Ponadto rozwijamy w sobie cechy charakteru takie jak pewność siebie, wytrwałość, odwagę, cierpliwość oraz opanowanie.

A zatem warto zająć się survivalem. Należy jednak mieć na uwadze, że aby odczuć jego skutki musimy robić to naprawdę porządnie- nic nie da dwudniowy wyjazd w góry, na którym to jedną noc prześpimy w namiocie, raz nie dojemy i posmażymy kiełbaski na ognisku. Trzeba znaleźć prawdziwą grupę, zajmującą się prawdziwym survivalem!

Podobne wpisy:

About the author