Najlepsze zwycięstwo Janowicza w sezonie – Dimitrow wyeliminowany!

  • czwartek, 16 stycznia, 2020
  • 0 Comment
  • 4 Views

Najlepsze zwycięstwo Janowicza w sezonie – Dimitrow wyeliminowany!

 

Czyżby to inspiracja wygranymi Agnieszki Radwańskiej? Jerzy Janowicz uzyskał najlepsze zwycięstwo w sezonie i do swojej kolekcji dołączył kolejny skalp z czołowej dziesiątki. W drugiej rundzie turnieju Masters w Cincinnati pokonał Grigora Dimitrowa 6-4 3-6 6-3.

Pisanie, że Polak „grał świetnie od pierwszych piłek” byłoby lekkim nadużyciem, bo dopiero wszystko zaczęło obiecująco wyglądać od trzeciego-czwartego gema, gdy obaj tenisiści zagrali ładne punkty i wzajemnie się wkręcili na odpowiedni poziom. Z naszej perspektywy ważne było, że Janowicz nie tracił głowy i nie przestrzelał uderzeń. Nie było grania z prostych nóg, słabych dobiegów, niedociągniętej ręki i wiecznie rozczarowanej miny. Widać było progres nawet nie w porównaniu z tą nieszczęsną porażką w Kanadzie ze słabym Polańskim, a wręcz z meczem pierwszej rundy w Cincinnati z Gabaszwilim. Do tego dodajmy niemoc serwisową Bułgara (48% pierwszego serwisu) i mamy przepis na sukces.

W meczu nie było sokolego oka do sprawdzania śladów i obaj tenisiści czuli się pokrzywdzeni decyzjami liniowych i arbitra głównego. Polak się tam sporo pieklił, nawet dostał ostrzeżenie, na szczęście w ogólnym rozrachunku nie wybiło go to z rytmu.

Chociaż nie jesteśmy na piłkarskich mistrzostwach świata, o sędziach w Cincinnati też się mówi. Tu Janowicz powiedział do Lahyaniego: „Cenię cię jako arbitra, ale… weź przestań”. W meczu z Yaniną Wickmayer z kolei pretensje miała Sara Errani:

Statystyki chyba wyglądają gorzej niż samo spotkanie. Łodzianin zaserwował 12 asów i popełnił 7 podwójnych błędów, trafił 58% pierwszego podania, wygrał bezpośrednio 26 piłek i zrobił 27 niewymuszonych błędów (u Dimitrowa odpowiednio: 32 i 31).

Kolejnym rywalem będzie Francuz Julien Benneteau. Podobnie jak Janowicz, on też mógł się spodziewać więcej po sobie w tym roku. Jeden z nich może się wkrótce cieszyć z awansu do ćwierćfinału Mastersa. Jerzyk jest graczem, który lubi budować pewność siebie, dlatego po tej ważnej wygranej na pewno spóbuje pójść za ciosem.

Podobne wpisy:

About the author