Najbardziej dochodowe sporty na świecie

Najbardziej dochodowe sporty na świecie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Najbardziej dochodowe sporty na świecie

Wiele osób nieświadomie myśli że najlepiej na świecie zarabiają piłkarze. Po części jest to prawda, ale nie do końca. Faktycznie, Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi zarabiają jakieś dziesięć milionów euro rocznie, czy choćby Samuel Eto’o, który dostaje od rosjaninów około dwadzieścia milionów euro rocznie.
Najbardziej opłacalnym klubem na świecie jest Manchester City, którego właścicielem jest szejk. Piłkarze zarabiają tam średnio 150 tysięcy funtów na tydzień.
Trenerzy też nie mają się czym zamartwiać, Jose Mourinho, jeden z najlepszych trenerów na świecie zarabia około 10 milionów euro w klubie Real Madryt.
Bardziej opłacalnym sportem niż piłka nożna jest golf. Prym wiedzie tu jednogłośnie Tiger Woods, milioner, który w kwiecie swojej formy zarabiał jakieś 22-24 milionów euro rocznie, co nieco wyprzedza zarobki piłkarzy. Większość jego wpływów pochodzi z kampanii oraz reklam aniżeli z samych wygranych.
Także można tu wspomnieć o koszykówce, Formule 1 lub boksie. Są to mniej dochodowe sporty, ale na pewno bardziej opłacalne niż sporty takie jak: siatkówka czy hokej. Oczywiście wiąże się to z narażeniem swojego własnego życia lub zdrowia, mowa tu przede wszystkim o boksie czy formule 1.

Podobne wpisy:

About the author