Manipulacje w sporcie

Manipulacje w sporcie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Manipulacje w sporcie

Pięknie byłoby, gdyby w sporcie liczył się tylko talent i ciężka praca. Niestety tak nie jest i właściwie chyba nigdy nie było. Każdy bowiem chce wygrać za wszelką cenę, inni zaś zwyczajnie nie mogą wygrywać i to wcale nie ze względu na brak umiejętności.
Przede wszystkim w sporcie liczy się to, aby mieć sponsorów. Zawodnik, który ma kontrakty z różnymi firmami otrzymuje dużo pieniędzy, z których może się utrzymać, a także zainwestować w swoją karierę. Zawodnik, który nie ma sponsorów musi często sam finansować sobie próby dostania się do światowej czołówki.
Kolejną kwestią są oszustwa. Nie chodzi tu już nawet o zwykły doping, który ostatnio jest bardzo tępiony, ale o manipulacje i próby ominięcia regulaminu. W skokach narciarskich np. obiektem takich manipulacji są kombinezony. Oszustwa zdarzały się nawet z plastronami! Z kolei w biegach narciarskich ciągle pojawiają się kontrowersje w związku z lekami, które przyjmują biegacze, podobno dlatego, że cierpią na astmę. Czy jednak rzeczywiście? Głośno jest także o zwykłych biegach, zniesiono bowiem dopuszczalny poziom testosteronu i w efekcie Igrzyska Olimpijskie wygrała biegaczka, która jest prawdopodobnie hermafrodytą i ma bardzo wysoki poziom testosteronu. Zresztą nie tylko ona.
Ciekawe, czy nadejdą kiedyś czasy sprawiedliwej rywalizacji…

Podobne wpisy:

About the author