Revitalash ceneo

Revitalash ceneo
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Człowiek niemal od zawsze lubił ozdabiać malowidłami swoje ciało. W czasach pierwotnych robił to, dlatego by dla potencjalnej zwierzyny łownej, wydać się groźniejszym niż w rzeczywistości. Na członka innego plemienia również działały takie metody. Ludzie rywalizowali między sobą o pokarm. Dlatego wszelkie sposoby walki były dozwolone. Kto przegrał walkę, musiał odejść głodny i czekać na lepszą okazję na posilenie się.

W środowisku ludzi pierwotnych z czasem pojawiła się moda na dokumentowanie dokonań łowieckich na ścianach jaskiń. Malowano na nich najczęściej sceny polowania na mamuty. Jak wiemy, ten gatunek zwierząt wyginał właśnie przez działalność człowieka. Nie da się zaprzeczyć, że przynosił nam nie małe korzyści.

Dzięki niemu odziewaliśmy się w grube, ciepłe futra. To ważne, że mogliśmy ochronić się od przenikliwego chłodu. Z ich kości wytwarzaliśmy narzędzia codziennego użytku i jeszcze wiele praktycznych rzeczy. Ich mięso było smaczne i mogło wystarczyć wspólnocie plemiennej na bardzo długi czas.

Podobne wpisy:

About the author