Letnie Igrzyska Olimpijskie

Letnie Igrzyska Olimpijskie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Letnie Igrzyska Olimpijskie

Już zaledwie kilka miesięcy dzieli wszystkich kibiców na całym świecie do rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich. Tym razem Letnia Olimpiada odbędzie w Brazylii, w Rio de Janerio. XXI Letnie Igrzyska Olimpijskie odbywać się będą przez trzy tygodnie. Rozpoczną się 5 sierpnia, a data ceremonii zakończenia igrzysk wyznaczona została na dzień 21 sierpnia 2016 roku. Przez trzy tygodnie będziemy mogli śledzić sportową rywalizację w 304 konkurencjach w 28 dyscyplinach sportowych. Wśród sportowców z całego świata zobaczymy oczywiście także wielu reprezentantów naszego kraju.

Tegoroczne igrzyska to także wiele nowości. Po latach nieobecności do listy olimpijskich dyscyplin wracają rugby (w wersji siedmioosobowej) oraz golf. Nie zobaczymy także baseballu oraz softballu, które z listy dyscyplin olimpijskich zostały usunięte już po igrzyskach w Pekinie.

Odbywające się co cztery lata Letnie Igrzyska Olimpijskie to obok Mistrzostw Świata w piłce nożnej największa impreza sportowa na świecie, którą śledzą kibice i fani sportu z całego świata. My liczymy oczywiście na bardzo dobre występy reprezentantów naszego kraju. Mamy nadzieję, że nasi sportowcy wrócą z workiem złotych medali. Wszystkim sportowcom życzymy sukcesów!

Podobne wpisy:

About the author