Jazda na rowerze

Jazda na rowerze
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jazda na rowerze

Jazda na rowerze jest powszechnie zazwyczaj dość lubianym rodzajem sportu. Znakomicie poprawia ogólną wydolność organizmu oraz kształtuje smukłą sylwetkę i wspomaga działanie układu krążeniowo- oddechowego. Jednak warto zauważyć, że każdy z nas ma inny styl jeżdżenia. Niektórzy jeżdżą codziennie do pracy lub szkoły, inni wolą weekendowe wypady do pobliskiego lasu, a jeszcze inni uwielbiają kolarstwo górskie. Każdy z tym sposobów jazdy na rowerze jest inny i warto pamiętać w nim o pewnych zasadach.

Jeżdżąc na rowerze do pracy czy szkoły warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jaki mamy rower. Idealnym modelem będzie bowiem tutaj rower miejski. Przede wszystkim siedzimy na nim wyprostowani, dzięki czemu nie tylko kształtujemy ładną sylwetkę, lecz również odciążamy mięśnie barków oraz zapewniamy sobie lepszą widoczność tego, co się dzieje dookoła nas na ulicy. Ponadto na takim rowerze potrzebujemy mniej wysiłku, możemy ubrać się normalnie, jak na co dzień oraz mamy wygodne siodełko. Jeżdżąc ulicą warto pamiętać także o zakładaniu kasku.

Z kolei dla osób jeżdżących na weekendowe przejażdżki lepszy raczej będzie model trekingowy. Tu także osoby te powinny pamiętać o noszeniu kasku. Co więcej – należy uważać, żeby nie robić zbyt dużych odległości po okresach przerwy.
Z kolei osoby jeżdżące po górach zdecydowanie nie mogą oszczędzać na jakości sprzętu, gdyż taki krok może się okazać fatalny w skutkach. Co więcej – tu trzeba dokładnie planować poszczególne treningi.

Podobne wpisy:

About the author