Jak NIE biegać? Najczęstsze błędy biegaczy

Jak NIE biegać? Najczęstsze błędy biegaczy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak NIE biegać? Najczęstsze błędy biegaczy

Jeżeli chcemy pozostać aktywni, bardzo często ze względu na piękną pogodę i ograniczone środki finansowe decydujemy się na bieganie. Niestety, równie często bardzo szybko się zniechęcamy. Dlaczego?

Popełniamy bowiem błędy, które uniemożliwiają nam czerpanie przyjemności z tego sportu. Najbardziej popularnym z nich jest zły sposób oddychania. Aby czuć się dobrze w trakcie biegu, powietrze trzeba wciągać przez nos, a wydychać ustami. Kolejnym błędem jest przełykanie śliny podczas biegu, co prowadzi do uniemożliwiającej dalszy wysiłek kolki. Ogromnym błędem jest obciążanie mięśni jednej strony ciała, czyli asymetryczne jego ułożenie. Może to prowadzić do bólu kręgosłupa i urazów. Ból kręgosłupa wywołać może również stawianie zbyt dużych kroków. Musimy również wiedzieć, jaki mamy układ stopy. Osoby ze śródstopiem muszą nosić bowiem specjalne obuwie. Jeżeli tego nie robią, narażają się na ból pośladków, pleców i kolan. Odpowiednio dobrane obuwie gwarantuje nam to, że podczas biegu i po nim będziemy czuli się komfortowo.

Bieganie rządzi się swoimi prawami jak każdy sport. Nie należy jednak bać się biegania, a jedynie zapoznać się z tym, w jaki sposób tego nie robić. Jeżeli to uczynimy, będziemy mogli osiągać maksimum przyjemności i korzyści.

Podobne wpisy:

About the author