Genialne dzieci

Genialne dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Genialne dzieci

Skoki narciarskie to popularna w Polsce dyscyplina. Niestety przez długi czas było tak, że pojawiał się jeden dobry skoczek, który mógł rywalizować z najlepszymi, a reszta pozostawała daleko w tyle. Próbowano więc ciągle znaleźć jakiegoś nowego przyszłego mistrza. Wielkie nadzieje wiązano z Kamilem Stochem, który już jako dwunastolatek stwierdził, że chce zostać mistrzem olimpijskim. Rzeczywiście tak się stało. Rozgłos i wielkie oczekiwania nie zawsze jednak wpływają dobrze na młodych sportowców.
Za genialne dzieci uważano chociażby takich skoczków jak Maciej Kot i Klemens Murańka. Z pewnością od początku byli oni skoczkami z dużym potencjałem, ale powinno się zapewnić im przede wszystkim spokój i warunki do rozwoju. Przez pewien czas rzeczywiście prezentowali oni całkiem niezłą formę, jednak zdarzały się także gorsze momenty. Wtedy spisywano ich na straty. Czy takie traktowanie sportowców jest normalne? Dla niektórych nie skończyło się dobrze, chociażby dla Mateusza Rutkowskiego, który miał ogromne szanse zostać czołowym skoczkiem w Polsce i na świecie.
Zamiast dużo gadać trzeba zadbać o to, aby młodzi sportowcy mogli się rozwijać i osiągać coraz lepsze wyniki. Dlaczego mistrzowie świata juniorów z innych krajów zostają potem mistrzami w rywalizacji seniorów, a u nas jest z tym nieco gorzej?

Podobne wpisy:

About the author