Co daje nam joga?

Co daje nam joga?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Co daje nam joga?

Jeżeli jesteśmy zestresowani i lubimy być aktywni fizycznie, każdy rodzaj sportu jest dla nas idealnym rozwiązaniem. Jednak sportem który jest szczególnie odpowiedni w takiej sytuacji jest joga. Jak joga wpływa na nasze zdrowie?

Joga łączy oddychanie w sposób odpowiedni, techniki medytacji oraz kontrolowanie wykonywanie odpowiednich pozycji i ćwiczeń. Pozwala wrócić do równowagi po wzmożonym wysiłku, zarówno fizycznym jak i psychicznym. Łagodzi ona objawy stresu ze względu na to, że wymaga od nas skupienia się na kontrolowaniu oddychania oraz wykonywanych ćwiczeń. Konieczność wykonywania precyzyjnych ruchów również pozwala rozluźnić się naszemu umysłowi. Skupiamy się na samych sobie oraz swoim ciele. Jeżeli trenujemy jogę, nasza kondycja fizyczna ulega poprawie i dzięki temu rzadziej ulegamy urazom. Joga powoduje też utratę dodatkowych kilogramów. Joga jest jednak określana nie tylko jak sport, ale również jako styl życia. Osoby trenujące jogę twierdzą, że pomaga ona w odmianie zwyczajów rządzących naszym dniem, dzięki czemu jesteśmy w stanie zmienić je na lepsze.

Jeżeli lubimy ciszę, spokój i koncentrację na sobie i swoim ciele, joga to sport dla nas. Musimy jednak pamiętać, aby skorzystać z pomocy specjalisty, szczególnie na samym początku przygody z jogą.

Podobne wpisy:

About the author