Ciężki los trenera

Ciężki los trenera
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ciężki los trenera

Sport budzi zawsze wiele emocji. Wszyscy cieszymy się, gdy nasi rodacy zdobywają medale, biją rekordy świata itd., jednak sprawa wygląda nieco gorzej, kiedy nadchodzą jakieś porażki. Wierni kibice są w stanie zrozumieć, że sportowiec to też człowiek i nie jest w stanie ciągle wygrać. Inni jednak potrafią naprawdę okrutnie ich oczerniać. Ciężki los mają również trenerzy, gdyż często według kibiców, ekspertów oraz związków sportowych to właśnie oni obwiniani są za porażki.
Nikogo nie dziwi już to, że po każdej siatkarskiej imprezie sportowej, która kończy się niepowodzeniem, trener jest zwalniany. Kibice często mają problem żeby wymienić wszystkich trenerów z ostatnich dziesięciu lat. Nie jest to jednak tak do końca słuszna polityka. Trener powinien mieć trochę czasu na doprowadzenie drużyny do świetnej formy. Ciągłe zmiany mogą sprawić, że zawodnikom ciężko będzie co chwilę przystosowywać się do nowych sposobów treningowych itd.
Burzliwie wygląda także sprawa z trenerami skoków narciarskich. Kiedy podopieczni Łukasza Kruczka mogli pochwalić się świetnymi osiągnięciami, ten zostawał trenerem roku, wszyscy go chwalili itd. Gdy jednak nadeszły trochę gorsze chwile, praktycznie zmieszano go z błotem. Nawet jeśli jego współpraca ze skoczkami przestała się układać, nie uprawniało to nikogo do takiego zachowania. Każdemu należy się szacunek.
Warto czasem trochę zastanowić się, zanim zaczniemy obrażać trenerów. Ci ludzie wykonują naprawdę ciężką pracę.

Podobne wpisy:

About the author